JAK TRENOWAĆ TALIĘ?
FORMULARZ ZWROTU

 

  

    

BZDURY O GORSETACH W INTERNETACH

co to jest prawdziwy sznurowany gorset, a elastyczny niesznurowany shaper ( nazywany w  różnych sklepach i na allegro gorsetem)

 • Zweryfikujemy krok po kroku fakty i mity o gorsetach wyszczuplających
 • Wyjaśniamy co to jest trening talii z gorsetem, jakie daje efekty i jak się to robi
 • Pokazujemy zasadnicza różnicę pomiędzy elastycznymi pseudo gorsetami  ( tzn. sztuczne elastyczne pasy ściskające  zapinane na drobne haftki) , a prawdziwym sznurowanym, oddychającym gorsetem przystosowanym do regularnego noszenia
 • Zweryfikujemy krok po kro

Zacznijmy od tego: Gdy trafia się na naszą stronę to natychmiast rodzi się w głowie pytanie:

Po co kupuje się gorsety? Czy trening talii naprawdę działa? Jakie można osiągnąć wynik  tzw. „ przed i po” ?

Ogólna odpowiedź brzmi: tak – trening talii z gorsetem działa i może  zapewnić świetne rezultaty, wszystko jednak zależy od  determinacji osoby trenującej, Twoich naturalnych warunków i chęci zmiany. Im większy brak zadowolenie ze swojej  sylwetki, zwykle tym większa determinacja. Od czego zacząć? Dobrze jest wyznaczyć cele dotyczące treningu.

Większość kobiet  trenuje, aby:

 • Osiągnąć kształty jakie miały przed porodem
 • Zmniejsz ilość tkanki tłuszczowej wokół brzucha
 • Zyskać lepszy kształt sylwetki, wymodelować krągłości, podkreślić kobiece biodra, zmniejszyć obwód talii  (osiągać zmiany w kierunku  figury klepsydry)
 • Wyprostować sylwetkę - kontrolować postawę
 • Uzyskać większy komfort dla przemęczonych lub pracą za biurkiem lub noszeniem dzieci pleców
 • Jak również by osiągnąć zmianę w wielu innych osobistych celach
 • Gorsetowanie to nie tylko ściskanie brzucha to kompleksowa praca nad lepsza sylwetką a przy okazji świetna zabawa

Podczas pierwszej przymiarki Panie zwykle są bardzo zaskoczone pierwszymi odczuciami, najczęściej słyszy się że "to ściskanie  jest nawet przyjemne". Pewnie trudno w to uwierzyć gdy czyta się ten tekst, a nigdy wcześniej nie przymierzało się  gorsetu.  na przestrzeni lat kiedy to jeszcze prowadziliśmy showroom i zrobiliśmy setki przymiarek,  to było najczęściej słyszane  stwierdzenie. Nasza psychika działa tak, że lubimy mieć wpływ na ciało, mieć możliwość kontrolowania go na żądanie.  Po założeniu gorsetu czujemy kontrolę nad ciałem które zwykle nas nie satysfakcjonuje, jednocześnie widzimy  korzystnie odmienioną zredukowaną sylwetkę, wyprostowaną postawę. To połącznie powoduje, że nasza głowa jest zadowolona, czujemy się dobrze i pewniejsze siebie. Zakładając gorset  automatycznie nosimy się wyprostowane z wyżej podniesionym podbródkiem ( poruszamy się podobnie jak w butach na obcasach) co sprawia, że także nasze otoczenie zaczyna nas lepiej postrzegać, inaczej.

    Nie zawsze musisz ściskać gorsetu bardzo mocno jeśli nie chcesz, nie lubisz.  Wystarczy, aby gorset  przylegał zdecydowanie do ciała, a już jego konstrukcja wykona zadanie wygładzenia boczków i fałdek oraz wyprostuje sylwetkę. Nawet juz samo to daje to bardzo fajny efekt nic się nie  "wylewa " szczególnie w pozycji siedzącej 

*pozwolę sobie używać takich określeń i nikogo to nie powinno bulwersować,   bo na tej stronie ma być  prawdziwie a takie właśnie określenia używacie  w rozmowach z Nami ( zajmujemy się gorsetami już ponad 10 lat) , tak opisujecie nam większe boczki ;)

Regularne noszenie gorsetu  mobilizuje do dalszej pracy nad zamianą sylwetki, efekt zależy od tego jak zaangażujesz się w trening talii. Od Twojej systematyczności zależeć będzie jak szybko zobaczysz zmiany czy po 4 tygodniach, czy  później

   

Trening talii  w gorsecie ma za zadanie uciskać środkowy obszar  brzucha, ciało zapamiętuje ten kształt. Gorset zdecydowanie ciągnie talię, spłaszcza brzuch , a w pozostałych częściach można regulować ucisk na mniejszy. To przede wszystkim wyróżnia sznurowany nieelastyczny gorset od ściskających elastycznych pasów nazywanych w sklepach także gorsetami ( w języku angielskim  takie rozciąglwe pasy ściskające bez sznurowania,  które z przodu wyglądają jak gorset  nazywa się shaperami , niestety w języku polskim nie znaleziono na tę część garderoby określenia więc nazwano je gorsetami). Prawdziwy sznurowany gorset działa inaczej , dzięki sznurowaniu jest  wygodniejszy, zdecydowanie lepiej modeluje ciało podczas noszenia, daje dużo większą możliwości regulacji, korzystniej modeluje kształt sylwetki, jest oddychający, nie zwija się, nie  odstaje. Współczesne gorsety konstrukcyjnie nie mają już nic wspólnego z tym co kojarzymy ze starych filmów i książek.

Wiele osób, które spróbowały  treningu talii, twierdzą że udało się nie tylko schudnąć, ale także widocznie wyrzeźbić talię w zaledwie kilka tygodni. Niektórzy twierdzą, że udało się uzyskać te wyniki bez robienia niczego dodatkowego, chociaż inni zalecają podjęcie dodatkowych działań w celu uzyskania lepszych wyników (dodali kilka prostych ćwiczeń na talię).

Pierwsze efekty powinny być widoczne w ciągu pierwszych kilku tygodni – większość użytkowników twierdzi, że do końca miesiąca można zrzucić 4-6 cm. Nie zapominajmy ze tak naprawdę optycznie  to efekt wymodelowanej sylwetki będzie widoczny od pierwszego dnia rozpoczęcia treningu, a wszystko dlatego, że w gorsecie sylwetka jest natychmiast wymodelowana ( podkreślona talia, wygładzone ,boczki spłaszczony brzuch).  Naturalna sylwetka zmienia się na przestrzeni kolejnych tygodni. Nosząc gorset możesz wyglądać o jeden, dwa  rozmiary mniej  niż zwykle. Fizycznie możliwości redukcji jest nawet  jeszcze większa,  ale tego absolutnie nie rekomendujemy bo nie wygląda się wtedy naturalnie i takie praktyki są dobre tylko na krótka metę np. ewentualnie do zdjęcia. 

    

 

Oto kilka wskazówek, jak zmaksymalizować trening talii w gorsecie:

 • Zrób zdjęcia swoich postępów: treningu talii i utraty wagi

Robienie zdjęć swojej sylwetki przed i po to coś więcej  niż przygotowanie dokumentacji aby na koniec móc pochwalić się ostatecznymi osiągnięciami. Okresowe oglądanie  postępów w odchudzaniu i pomaga trzymać się treningu. Gdy zobaczysz  jakie postępy zrobiłaś, co się zmieniło  zyskasz motywację do kontynuowania.

Zdjęcia najlepiej robić rano, kiedy żołądek nie jest pełny ani wzdęty. Można pominąć robienie zdjęć  w okolicy okresu lub w jego trakcie, bo gdy brzuch jesteś wzdęty, nawet jeśli osiągnąłeś już świetne wyniki,  nie zobaczysz ich w pełnej krasie.

 • Systematyczność – ważne o ile nie najważniejsze - Noś regularnie swój gorset

Stałość i konsekwencja powinny pomóc Ci znacznie szybciej osiągnąć pożądane wyniki. Mając to na uwadze, powinnaś wyznaczyć  zbudować swój idealny czas. Na początku będziesz nosić swój gorset przez około 1-2 godziny dziennie. Następnie możesz stopniowo zwiększać czas trwania. Bardzo ważne aby trening zacząć na spokojnie, stopniowo. Na początku sezonujemy gorset i przyzwyczajamy ciało  w obrębie narządów wewnętrznych, klatki piersiowej i mięśni i kręgosłupa, w przeciwieństwie do gorseciarstwa. Gorset na początek zakładasz ciasno, masz czuć jak zdecydowanie przylega do ciała ale absolutnie nie noś go ściśniętego o 10 cm.  Poziom ucisku należy stopniować, nasilać co kilka dni.  Automatycznie nasuwa się zapewne pytanie – skąd będę widziałam po jakim czasie ma ściskać gorset mocniej ? Wystarczy słuchać swojego ciała, kontroluj indywidualne odczucia, intuicyjnie będziesz czuła że jesteś już gotowa na więcej.

      

W dobrej jakości gorsecie  przystosowanym  do regularnego noszenia nie masz prawa czuć bólu. Na początku gorsetu  nie należy nosić zbyt długo. Doświadczone osoby też nie powinni nosić go dłużej nić  7- 8 godzin.

Ważne aby nosić gorset regularnie, niech to będzie  przynajmniej jakiś krótki czas ale należy to robić o ile to możliwe każdego dnia, wtedy talia będzie miała szansę „zapamiętać” pożądany kształt.  Oczywiście że nic się nie stanie jeśli opuścisz jeden dzień np. dzień miesiączki ale systematyczność odgrywa tu  kluczową rolę.

Sznurowanie należy koniecznie dopasowywać do swoje sylwetki. Jeśli czujesz gdzieś nieprzyjemny ucisk np. na żebrach, albo  co gorsza masz psychiczne wrażenie, że brakuje tchu  to oznaka że zdecydowanie przegięłaś i jesteś zbyt mocno zasznurowana, aby to zmienić wystarczy popuścić trochę sznurowanie na samej górze.  Pobaw się sznurowaniem popuść  przy górnej krawędzi. Nie bez powodu gorset wiąże się na środku pleców, dzięki temu można gorset wiązać  mocniej w dolnych partiach czyli poniżej linii talii, a luźniej powyżej linii talii. Brzzuch możemy ściskać mocniej niż dolne żebra.

Przy pierwszym założeniu gorsetu może być trochę zagubiona, automatycznie zwykle chcemy zobaczyć swoja sylwetkę wyszczuploną o 10-12 cm i rzucam się na  radykalnie wymodelowanie sylwetki, ciągniemy gorset do braku tchu.   Jednak takie skrajne ściskanie nie ma nic wspólnego z treningiem  talii z udziałem gorsetu .   Trening to proces złożony,  gdzie wszystko dzieje się stopniowo i gdzie gorset nie ma sprawdzać żadnego dyskomfortu. Ciało trzeba przyzwyczaić, stopniować ucisk.

       

MITY:

 Mity na temat współczesnych  gorsetów mnożą się w Internecie  jak grzyby po deszczu. Głupoty są bezmyślnie powielane w tonie  eksperckim. Zachęcamy aby zwrócić  uwagę  kto się wypowiada i jakie ma podstawy, przygotowanie albo doświadczenie  do głoszenia tych treści.  Kiedyś zaczepiliśmy w sieci jedna Panią która obszernie głosiła ostrzeżenia i negatywne tezy na temat gorsetów.  Chcieliśmy ustalić  skąd źródło, podstawy tych opinii  i gdzie  rodzą się te treści. Pani lt około 40 odpisała że tak naprawdę nie ma żadnego doświadczania z gorsetami, nigdy nawet nie mierzyła gorsetu, ba nawet nie miała prawdziwego gorsetu w rękach , ale Blogerka którą obserwuje kazała tak pisać i ostrzegać - że „…gorset  boli ”, gorset to "tuba"...."  itp. itd. Po dłuższych ustaleniach dodatkowo okazało się że to Blogerka z która nie chcieliśmy nawiązać współpracy.

Najczęściej osoby komentujące głoszą ostrzeżenia  np. o przesuwaniu się organów,  o osłabianiu kręgosłupa , o problemach z oddychaniem albo o zaniku mięśni. Ktoś kto pisze lub powiela takie informacje na pewno nie miał prawdziwego gorsetu w ręku i na pewno nigdy nawet nie przymierzał gorsetu przystosowanego do treningu talii. Same te treści świadczą że na pewno nie rozumie  na czym polega treningu talii z udziałem gorsetu . 

Często pytacie czy można spać w gorsecie otóż noszenie gorsetu  na noc albo co więcej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, może doprowadzić do  skutków ubocznych, takich jak refluks żołądkowy.

Wystarczy jednak że odpowiednio zaplanujesz swoje  kilkugodzinne sesje, będziesz słuchać swojego ciała i stopniować ucisk to uzyskasz pożądany rozmiar i kształt talii bez szkody na ciele. Noszenie gorsetu w nocy jest wykonalne, ale może być niewygodne. Noc to czas kiedy w ciele zachodzą najwięcej procesów  regeneracyjnych, nie przeszkadzaj. Ponadto jeśli chcesz schudnąć i pracować nad swoją sylwetką jakoś snu ma ogromem znaczenie.

Rozpoczynając swoją przygodę z treningiem talii z udziałem gorsetu , musisz zwrócić uwagę na rozmiar i długość. Nie kupuj zbyt małego gorsetu, trudno będzie go zakładać, będziesz się irytować przy każdym zakładaniu. Mniejszy gorset na pewno nie przyniesie lepszych rezultatów a  prawdopodobne jest że osłabi Twoją motywację. Musisz upewnić się, że model, który kupiłaś możesz z łatwością nosić przez kilka godzin. Należy zrobić 2 proste pomiary: ustalić jaka długość potrzebujesz i zmierzyć obwód talii.

    

ZŁOTA  PORADA!!!!

LEPIEJ KUPIĆ DELIKATNIE ZBYT KRÓTKI GORSET - NIŻ DELIKATNIE ZA DŁUGI. ZAPAMIETAJCIE TĘ ZASADĘ KONIECZNIE- IM KRÓTSZY GORSET TYM WYGODNIEJ, IM WYGODNIEJ TYM LEPSZY TRENING, IM LEPSZY TRENING TYM LEPSZY EFEKT, IM LEPSZY EFEKT TYM SZCZĘŚLIWSZA TY ! :)

jeśli zabraknie 1 cm to można nosić gorset odrobinkę niżej - za to zbyt długi gorset może okazać się niewygodny w pozycji siedzącej szczególnie na niższych krzesłach albo w samochodzie gdzie pupa jest często niżej posadzona.

Nosząc gorset praktycznie pieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.

Raz; gorset daje efekt wymodelowanej  sylwetki, wygładzonych boczków , spłaszczonego brzucha  natychmiast po założeniu, sprawia że wyglądasz lepie i czujesz się lepiej, a  jednocześnie zmienić się będzie Twoja naturalna sylwetka w aspekcie długoterminowym. Jeśli niekoniecznie masz ochotę na wyczerpujące treningi, możesz rozważyć noszenie gorsetu  podczas prac domowych lub zabierania psa na spacer. Zaczynasz nosić gorset przez godzinę , potem dwie , trzy. Jeśli  masz pracę siedząca to zakładaj gorset w pracy, zanim wrócisz do domu będzie miała już zaliczony trening , a przy okazji prawdopbnie twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny- podkreślam to gdyż  regularnie sporo naszych Klientek  informują nas o tym jak bardzo gorset pomaga im na bóle lędźwiowe. O uldze w bólu pleców piszą też nie mniej mamy małych dzieci

    

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać trening talii, nie ma tu drogi na skróty: rozważ też przejście na dietę. Większość osób, które noszą nasze gorsety i osiągają spektakularne wyniki twierdzą że dzięki włączeniu diety osiągają rezultaty znacznie szybciej. 

Idealnie jest  unikać przetworzonej żywności, cukru, alkoholu, nabiału i glutenu. Te pokarmy nie tylko mają tendencję do odkładania się w okolicy środkowej ciała, mogą powodować refluks żołądkowy, wzdęcia – zadbaj aby tego unikać  gdy nosisz gorset. Gdy nosisz gorset, możesz dodać do swojego organizmu posiłki bogate w witaminę A. Pomoże to w trawieniu i zapobiegnie większości problemów żołądkowo-jelitowych (takich jak wzdęcia i gazy). Witamina C pomaga skórze zachować dobrą kondycję. Pokarmy bogate w błonnik rozpuszczalny (tj. płatki owsiane, jabłka, orzechy, jagody i fasola) są również zalecane podczas treningu talii. Poprawią one trawienie, pozwalając zrzucić zbędne kilogramy. Postaraj się , aby posiłki były częstsze. Z gorsetem to będzie nawet prostsze, gdyż będzie ci przypominał o wyznaczonych celach.  Jedząc  mało a często, ograniczasz apetyt.

    

 • Chcesz rozpocząć trening talii,  znajdź sobie koleżankę/ przyjaciółkę która rozpocznie trening razem z Tobą, będziecie się  wspierać, będziecie się wymieniać doświadczeniami , łatwiej jest wspólnie osiągać cele. Badania  wykazują, że w grupie  motywacja rośnie i dłużej się utrzymuje. Razem  nie odpuścicie , tym razem uda się osiągnąć  cel i zmienić to czego nie lubicie w sylwetce,  bawcie się swoimi gorsetami, potraktujcie to wszystko z uśmiechem z pozytywnym nastawieniem jako przygodę, na luzie, a my czekamy  na Twoje zdjęcia  efektów . Dzielcie się z nami osiągnięciami i  ślijcie focie na biuro@gorsety-pl.pl


Zasadnicza różnicę pomiędzy elastycznymi pseudo gorsetami  (  są sztuczne elastyczne pasy ściskające  zapinane na drobne haftki wyglądem przypominające gorset, pełno tego w różnych sklepach i na allegro), a prawdziwym  nieelastycznym, sznurowanym i oddychającym gorsetem przystosowanym do regularnego noszenia

 • Elastyczne pseudo gorset bez sznurowania nie ma możliwości regulacji ucisku np. nie możesz popuścić sobie sznurowania na plecach w górnej części gorsetu co powoduje, że skóra wychodzi nad taki pseudo gorset robiąc czasem naprawdę dużą fałdę. (zdjęcia poniżej) 
 • W prawdziwym sznurowanym nieelastycznym gorsecie z konstrukcją opartą na stalowych fiszbinach spiralnych możesz popuszczać gorset na górze i wtedy skóra   schowa się pod gorset. Możesz bawić się sznurowaniem, co daje możliwość dopasowania gorsetu do sylwetki.

 

  

 

 • taki pseudo gorset bez sznurowania nie ma wystarczającej liczby odpowiednich stalowych spiralnych fiszbin przez co nie brzucha ani wygładza fałdek

 

 

PRAWDZIWY SZNUROWNY GORSET sylwetka jest zawsze wymodelowana, wygładzona, zdecydowania mocniej zbiera ciało i talia jest wyraźnie podkreślona. Nawet gdy siadasz na całej długości gorsetu nie robią się fałdki

    

 

    

 

  

 

Klikając przycisk gorsety pod biust zobaczysz całą naszą kolekcję prawdziwych sznurowanych nieelastycznych gorsetów,  które dają lepsze efekty i większe możliwości dopasowania do sylwetki, niż pseudo d elastyczne gorsety bez sznurowania

w dobrym sznurowanym gorsecie  nie będziesz  czuć się jak "szynka w gumce"

z najpopularniejszych modeli oferujemy aż 12 rozmiarów - także dla osób z talia powyżej 120 cm, szyjemy też bardzo małe rozmiary dla bardzo szczupłych kobiet , taki mały gorset pomaga wydobyć kobiece biodra, podkreślić pupę i talię

Klikając przycisk poniżej zobaczysz gorsety szyte tylko z bawełny - to  idealne modele dla osób które chcą nosić gorset raczej zawsze tylko pod ubranie ( 3 kolory: biały, czarny, beżowy, 4 długości ) oraz bardzo wiele innych wzorów skrojonych z pięknych tkanin - będziesz je łączyć z ulubionymi ubraniami, stare znudzone  ubrania znów staną się modne 

DODATEK SPECJALNY!

każdy gorset z naszej kolekcji ma wszyte 6 zaczepów do podwiązek, połącz gorset  z piękna koronkową bielizną, pończochami a w Twojej sypialni może zdarzyć się istna "MAGIA" :)  - badania wykazały, że 97% mężczyzn deklaruje, że bardzo lubi oglądać kobiety w gorsetach.

KLIKNIJ PRZYCISK PONIŻEJ

Masz pytania dzwoń  600726424 – tylko nie w środku nocy  :)

Jeśli podoba się Tobie nasza kolekcja, to co robimy zostaw proszę opinie w GOOGLE 

Każdy wpis będzie miał znaczenie dla przyszłych klientek -zbudujemy pierwszą w Polsce prawdziwą społeczność Gorsetmaniaków

Na naszym Facebooku GORSETY-PL czeka na Ciebie gorsetowa foto uczta, w galerii znajdziesz  ponad 2000 gorsetowych fotek

Nie zlecamy pisania tekstów zawodowcom copywriterom, gorsety to wyjątkowo specyficzny i trudny temat, trzeba być prawdziwym i mieć wiedze praktyczną,  dlatego proszę jeśli znajdziecie w tekstach jakieś błędy, literówki itp. dajcie znać, wesprzyjcie, nie hejtujcie biuro@gorsety-pl.pl

Twórzmy społeczność- gorsetową rodzinkę- Zapraszamy  na nasz profil  FB- obserwuje nas już ponad 70 tysięcy - znajdziesz tam około 1000 gorsetowych fotek Kliknij 

 

 
do góry
Sklep internetowy Shoper.pl