JAK WYBRAĆ GORSET ?
FORMULARZ ZWROTU

Jak wybrać gorset pod biust? - przed wyborem gorsetu robisz jedynie dwa proste pomiary

  • obwód talii 
  • długość brzucha

krok 1 mierzysz obwód talii-  mierzymy w najwęższym miejscu, tam gdzie widoczne jest wcięcie, jeśli nie masz zarysowanego wcięcia w talii to zmierz obwód brzucha 1-2 cm nad pępkiem -pomiary są orientacyjne nie musisz skupiać się na każdym milimetrze - wiązanie gorsetu pozwala na bardzo duża regulację

Znasz już obwód talii -wybrać rozmiar gorsetu z tabeli rozmiarów- dla wszystkich modeli gorsetów z naszej oferty rozmiar będzie zawsze taki sam.

rozmiar odczytujesz z tabeli rozmiarów którą znajdziesz poniżej -odszukaj swój naturalny obwód talii i odczytaj przypisany mu rozmiar gorsetu. 

Kobiety które są parę miesięcy po porodzie lub schudły ostatnio dużo w krótkim czasie mogą wybrać rozmiar mniejszy niż pokazuje tabela. Nic nie dodajesz, nic nie odejmujesz. Każdy gorset jest sznurowany co daje dużą możliwość regulacji, dzięki czemu kupowanie gorsetu przez Internet nie jest trudne -w naszym sklepie  mamy zwroty na poziomie mniej niż 10 % co oznacza że tylko 1 osoba na 10 zwraca lub wymienia.

Różnica wielkości gorsetu pomiędzy  kolejnymi rozmiarami wynosi 5 cm

przykład: obwód talii 77 cm- wybieram rozmiar 26 

POTRZEBUJESZ ROZMIAR GORSETU WIĘKSZY NIŻ 40-42 CALE - NAPISZ DO NAS WIADOMOŚĆ biuro@gorsety-pl.pl

 

krok 2 - zrób koniecznie orientacyjny pomiar długości brzucha wykonuje się go oczywiście na środku brzucha, poniżej także znajdziesz obrazek instrukcję zacznij pomiar trochę poniżej piersi, najlepiej około 1 -1,5 cm od dolnej krawędzi biustonosza, odmierz odcinek do końcu fałdki brzusznej. Uwaga to ważne! gorset nie ma zachodzić na wzgórek łonowy. Jeśli brzuch jest  opadający to podciągnij go trochę do pomiaru, mierz tylko do miejsca gdzie brzuch się zagina, zawsze zakończ pomiar nad "trójkącikiem/ muszelką/myszką  " ;) ;) ;)

Jak mierzyć długość gorsetu pod biust pokazuje ciemna  szara strzałka na obrazku na końcu tekstu 

Twoja długość brzucha to 24  -27 cm- wybierz  gorset z działu krótkie do 26cm

Twoja długość brzucha to 28-30 cm - wybierz gorset z działu 27-30 cm

Twoja długość brzucha to 31-34 cm wybierz gorset z działu długość średnia30-31 cm 

Twoja długość brzucha 35 cm  i więcej wybierz gorset z działu długie 35 cm

Dla osób które chcą wybrać długi gorset pod biust taki który ma 35 cm rekomendujemy jeszcze jeden taki praktyczny test długości 

Usiądź na krześle i wykonaj raz jeszcze pomiar długości brzucha, wykonujesz go identycznie jak opisaliśmy powyżej, zacznij mierzyć około  1 cm poniżej dolnej krawędzi biustonosza, odmierz 35 cm i oceń czy gorset o długości T= 35 cm  czasem nie będzie czasem opierał się na udach jak usiądziesz.

 

 

ZŁOTA ZASADA! lepiej żeby gorset było centymetr za krótki niż centymetr za długi. Zaufajcie nam! nie wybierajcie zbyt długich gorsetów, opadające brzuszki trzeba trochę podciągnąć pod gorset, układamy brzuch tak jak układamy większe piersi w biustonoszu, nic w tym dziwnego wystarczy że przed mocnym zaciśnięciem gorsetu dobrze jest włożyć rękę pod gorset -najlepiej od góry i troszeczkę podciągnąć skórę/ brzuch do góry. 

Osoby o szczupłych sylwetkach bez dużej fałdki brzusznej/ bez dużego namiaru skóry, które chcą skupić się przede  na trenowaniu wcięcia w talii mogą wybierać gorset krótsze niż długość brzucha

krótsze gorsety ładnie prezentują się na ubraniach - nie ukrywaj gorsetu, załóż go na T-shirt na koszulę, wykorzystaj go jako modną unikatową  stylizację. Z wieloletniego doświadczenia noszenia różnych gorsetów wiemy, że gorsety pod biust na ubranie bardzo się podobają i są społecznie bardzo pozytywnie odbierane.

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas nr telefonu 600726424 ( preferujemy zdecydowanie kontakt telefoniczny, podczas rozmowy możemy wypytać Ciebie o więcej szczegółów i udzielić jeszcze lepszej porady niż pisemnie- do każdego Klienta podchodzimy ze szczególną uwagą i zaangażowaniem).

Zaufało nam już ponad 40 tysięcy klientów - W serwisie Opineo znajdziesz ponad tysiąc prawdziwych opinii o naszych gorsetach jesteśmy na rynku już prawie 10 lat, przed pandemią prowadziliśmy przez lata showroom w Warszawie zrobiliśmy setki przymiarek, co pozwoliło nam doskonale poznać Wasze Potrzeby, wiemy doskonale z czym się borykacie, przymiarki pozwoliły nam ulepszyć  wszystkie konstrukcje.

kliknij: Prawdziwe opinie Klientów o gorsetach ze sklepu Gorsety-PL W OPINEO 

 

Jak wybrać gorset na biust?

W gorsetach na biust musimy uwzględnić rozmiar biustu

linia dekoltu w gorsecie wycięta w bardziej płaskie serduszko jest odpowiednia  dla mniejszych i średnich biustów

przykład: np. model 004 lub model 006...

  

dla większych biustów rekomendujemy bardziej linię dekoltu gorsetu wycięta w głębsze serduszko

przykład: np. model 122, model 10053

 

ściąganie Miary:

KROK 1: Rozmiar gorsetu wybierasz identycznie jak rozmiar gorsetu pod biust,

mierzysz naturalny obwód talii i wybierasz rozmiar z tabeli rozmiarów -wszystko opisaliśmy powyżej

 

KROK 2:

w opisie każdego modelu gorsetu podane są 3 długość : przód , bok, tył - odczytaj długość gorsetu przód, to ta długość powinna Ciebie najbardziej interesować

następnie zmierz długość torsu 

pomiar zaczynamy na środku pomiędzy piersiami, odmierz odcinek do końcu fałdki brzusznej. Uwaga to ważne! gorset nie ma zachodzić na wzgórek łonowy. Jeśli brzuch jest  opadający to podciągnij go trochę do pomiaru, mierz tylko do miejsca gdzie brzuch się zagina, zawsze zakończ pomiar nad "trójkącikiem/ muszelką/myszką  " ;) ;) ;)

długość gorsetu -przód - nie powinna być dłuższa niż zmierzony odcinek torsu

ZŁOTA ZASADA! lepiej żeby gorset było troszeczkę  za krótki niż za długi.

Jak mierzyć długość gorsetu na biust pokazuje jasna szara strzałka na obrazku

 

 

Na światowym rynku rozmiary prawdziwych gorsetów zwykle podawane są w calach - taka jest światowa tradycja wśród firm specjalizujących się w gorsetach. Tej tradycji się trzymamy. Tak tylko dla ciekawskich wyjaśniamy co oznacza dany rozmiar. 

rozmiar oznacza ile cali w talii ma dany rozmiar gorsetu  po zaciśnięciu gorsetu do końca - maksymalne zamkniecie gorsety - najciaśniej jak się da

przykład 1 rozmiar 28 cali - gorset zaciśnięty maksymalnie będzie miał w talii 28 cali - jeden cal to 2,54 cm co daje 28 x 2,54 cm = 71 cm

przykład 2 rozmiar 22 cali - gorset zaciśnięty maksymalnie będzie miał w talii 22 cali - jeden cal to 2,54 cm co daje 22 x 2,54 cm = 56 cm

UWAGA!

Nie musisz nic przeliczać, wybieraj rozmiar z tabeli rozmiarów tak jak opisaliśmy powyżej bardzo to rekomendujemy gdyż w tabeli rozmiarów uwzględniliśmy wszystko czego dowiedzieliśmy się o rozmiarach podczas kilkuset przymiarek. Uwzględniliśmy kiedy można zaniżać, a kiedy zawyżać rozmiar to wszystko jest już tam przeliczone.

osoby bardzo szczupłe- jeśli Twój naturalny obwód talii wskazuje na rozmiar 20, nie wybieraj rozmiaru 18 " - mniejszy gorset naprawdę będzie z byt mały. Osoby bardzo szczupłe nie maja nadmiaru tkanki tłuszczowej ani nadmiaru skóry, więc ciało nie jest aż tak plastyczne jak u osób grubszych - możliwości ściskania są znacznie bardziej ograniczone

Nie rekomendujemy ściskania organów, gorset ma być wygodny, nie może stwarzać żadnego dyskomfortu, ucisk należy stopniować i słuchać swojego ciała.

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl