JAK SIĘ MIERZYĆ ? TYLKO DWA PROSTE POMIARY

 Jak wybrać rozmiar?

Gorset prezentuje się doskonale tylko wtedy, gdy jego rozmiar i długość są odpowiednio dobrany. Zastanawiasz się, jaki rozmiar gorsetu będzie dla Ciebie idealny? Nie wiesz, w jaki sposób dokonać pomiarów tak, by długość gorsetu była dobrze dopasowana? Wszystko, czego potrzebujesz to najzwyklejszy centymetr / metrówka. 

Dobór rozmiaru gorsetu rozpocznij od wybrania odpowiedniej długości. Noszenie zbyt długiego gorsetu może być niekomfortowe, gdyż fiszbiny mogą opierać się na udach w pozycji siedzącej. Aby tego uniknąć, zwróć szczególną uwagę na długość gorsetu. W zależności od tego, czy wybierasz gorset pod, czy na biust, pomiar długości będzie nieco odmienny. Niemniej jednak każdorazowo dokonuj pomiarów pionowo, skupiając się wyłącznie na środkowej części brzucha

Dobór rozmiaru i długości gorsetu w 3 prostych krokach

Krok 1

Przygotuj centymetr krawiecki lub metrówkę. Stań w naturalnej pozycji, pamiętając o wyprostowanych plecach. Pomiar rozpocznij około centymetr poniżej linii biustu, kierując miarkę wzdłuż środkowej części brzucha.

Krok 2

Prowadź centymetr ku dołowi wzdłuż pępka, kończąc na linii fałdy brzusznej. Zwróć uwagę, by gorset zakrywał kobiecą fałdę brzuszną. Jednak pod żadnym pozorem nie powinien nachodzić na łono! Wówczas istnieje ryzyko dyskomfortu podczas użytkowania go w pozycji siedzącej. W ten sposób ustalisz, która długość gorsetu będzie idealna względem długości swojego torsu.

 • Jak mierzyć długość gorsetu pod biust pokazuje ciemna  szara strzałka na obrazku na końcu tekstu 

  długość Twojego brzucha to 24  -27 cm- wybierz  gorset z działu krótkie do 26cm

  długość Twojego brzucha to 28-30 cm - wybierz gorset z działu 27-30 cm

  długość Twojego brzucha to 31-34 cm wybierz gorset z działu długość średnia30-31 cm 

  długość Twojego brzucha 35 cm  i więcej wybierz gorset z działu długie 35 cm

  Dla osób które chcą wybrać długi gorset pod biust 35 cm rekomendujemy zrobić test długości w pozycji siedzącej

  Usiądź na krześle i wykonaj raz jeszcze pomiar długości brzucha, zrób to w sposób jak pokazuje obrazek poniżej, zacznij mierzyć około 1 cm poniżej dolnej krawędzi biustonosza, odmierz T=  35 cm  sprawdź czy gorset o długości 35 cm  nie będzie opierał się na udach w pozycji siedzącej- jeśli będzie wchodził głęboko na łono, miedzy nogi lub  oprze się o uda to wybierz  krótszy gorset o długości 30-31 cm

Krok 3

Po doborze odpowiedniej długości gorsetu czas wybrać rozmiar. Nie wciągaj brzucha, nie garb się, nie dokonuj wyboru „na oko”. Po prostu zmierz aktualny obwód talii (obwód brzucha w najwęższym miejscu) w swojej naturalnej pozycji, pamiętając o wyprostowanych plecach. Odczytaj odpowiedni rozmiar w tabeli poniżej i gotowe!

 

Dodatkowe wskazówki

1. Jeśli najwęższe miejsce brzucha nie jest u Ciebie wyraźnie zarysowane. Wystarczy, że zmierzysz obwód brzucha na wysokości około 2 cm ponad pępkiem.

2. Zawsze zweryfikuj swój rozmiar z tabelą umieszczoną pod opisem wybranego przez Ciebie gorsetu. 

3. Jeśli obwód Twojej talii przekracza 122 cm, skontaktuj się z nami mailowo biuro@gorsety-pl.pl

5. Pamiętaj, że każdy gorset jest sznurowany, więc można go regulować. Jeśli jesteś na granicy rozmiarów wybierz rozmiar mniejszy. 

6. Dobierając długość gorsetu nie sugeruj się wyłącznie swoim wzrostem. Różnice w sylwetce oraz długościach torsu znacząco wpływają na dobór długości gorsetu, dlatego tak bardzo podkreślamy jak ważne jest zmierzenie długości brzucha.

 

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl