O GORSETACH W PIGUŁCE

Tkaniny


Żakard to tkanina charakteryzująca się bogatym wzornictwem i wielorakością różnokolorowych nitek. Jej elegancki wygląd z pewnością sprawi, że będziesz wyglądać niezwykle interesująco. Żakard powstaje na krosnach. Ta technika opiera się o tzw. mechanizm Żakarda, który ma swoje korzenie na początku XIX wieku. Materiał cechuje się najwyższą jakością i zaskakującą doskonałością.

Satyna - rodzaj atłasu, tkanina najczęściej bawełniana, czasem jedwabna, której prawa (błyszcząca) strona ma splot atłasowy wątkowy. Jest bardzo miękka, elastyczna

Wśród tkanin wykorzystywanych do tworzenia naszych gorsetów znajdziemy też włókna poliestrowe oraz polisatynę.

Wszystkie gorsety dostępne w naszej ofercie są skrojone z jednej lub dwóch warstw tkanin. Każdorazowo podszewkę stanowi 100% bawełna, która umożliwia skórze swobodne oddychanie. Ta tkanina jest nie tylko przewiewna, ale również miękka i przyjemna w dotyku. Do produkcji gorsetów wykorzystujemy wyłącznie grubą, mięsistą bawełnę, która charakteryzuje się najwyższą jakością. 

Konstrukcje gorsetów


Profesjonalny gorset wyszczuplający ma za zadanie skutecznie zredukować obwód w talii oraz odpowiednio wymodelować sylwetkę. Kobiety coraz chętniej sięgają po ten sposób, aby podkreślić biust oraz wcięcie w talii, osiągając dzięki temu kształt klepsydry. Wszystkie pozytywne aspekty regularnego stosowania gorsetów damskich, takie jak wzmacnianie mięśni brzucha oraz odciążanie kręgosłupa, wynikają z przemyślanej, nowoczesnej konstrukcji. Obecnie do produkcji oferowanych przez nas gorsetów modelujących używa się najwyższej jakości tkanin i technologicznie zaawansowanych fiszbin. 
Wyróżniamy dwa podstawowe typy - gorset pod biust (underbust) oraz gorset na biust (overbust). Pierwszy model jest najpopularniejszym wyborem wśród kobiet, ponieważ doskonale nadaje się do codziennego noszenia pod ubraniem. Jego konstrukcja oparta jest na stalowych fiszbinach, które zapewniają stabilność i odpowiednie profilowanie figury. Taki gorset nie ogranicza też ruchu w codziennych aktywnościach.

Gorset damski podbiustowy podkreśla wszystkie atuty damskiej sylwetki, a jednocześnie maskuje ewentualne niedoskonałości. Gorset wyszczuplający na biust w pełni modeluje ciało. Pozwala na redukcję obwodu talii, unosi i wypycha biust.

Gorsety dostępne w naszej ofercie charakteryzują się satynowymi zaczepami do podwiązek ( 6 sztuk ). Są one wszywane po wewnętrznej stronie gorsetu przy jego dolnej krawędzi. Dzięki temu są zupełnie niewidoczne, nie odstają i nie powodują obtarć. 

Kolejny element charakterystyczny dla naszych gorsetów to stalowe zapięcia (BUSK). Połączenie sztywnego zapięcia oraz płaskich fiszbin rozmieszczonych wzdłuż kręgosłupa sprawia, że sylwetka utrzymuje się w wyprostowanej pozycji. Wszystkie stalowe fiszbiny w gorsetach dostępnych w naszej ofercie są umieszczone w bawełnianych tunelach o odpowiedniej grubości. 

Żaden element metalowy w konstrukcji gorsetu nie ma kontaktu ze skórą.

Dodatkowo, gorsety posiadają taśmę podtrzymującą umieszczoną w talii. Dzięki niej gorset nie zmienia swojej pozycji i zawsze pozostaje we właściwym miejscu.

Panel dodatkowy zakrywa plecy podczas sznurowania gorsetu. To doskonała ochrona skóry przy zaciskaniu sznura, ale także eleganckie wykończenie.

Wszystkie gorsety posiadają elementy wewnętrzne dopasowane pod względem koloru oraz faktury do tkaniny warstwy zewnętrznej.

Dostępne fiszbiny

Do produkcji gorsetów używane są wyłącznie stalowe fiszbiny płaskie oraz spiralne. Wyższość stalowych fiszbin nad akrylowymi jest dla nas oczywistym wyborem! Aby zwiększyć Twój komfort noszenia gorsetów dostępnych w naszym sklepie używamy wyłącznie stalowych fiszbin, które nie wyginają się, nie pękają i nie wybrzuszają. 

Fiszbiny płaskie są wykonane ze sprężystej stali pokrytej plastikiem. Ten rodzaj fiszbin sprężynuje jednokierunkowo, w związku z czym umieszcza się go przeważnie wzdłuż tylnej części gorsetu (przy sznurowaniu). Fiszbiny płaskie doskonale podtrzymują plecy, wymuszając prostą pozycję ciała. Ich końce wykończone są spiralnymi zaślepkami.W ten sposób nie powodują uszkodzeń na tkaninie gorsetu, ani nie uwierają podczas noszenia. Warto pamiętać, że fiszbiny płaskie nie powinny być moczone – ich czyszczenie najlepiej przeprowadzać na sucho w pralni chemicznej. 

Fiszbiny spiralne są wszyte w tunele umieszczone wokół gorsetu. Do ich wykonania wykorzystuje się stalowe sprężyny spiralne zmiażdżone przy użyciu prasy. Takie fiszbiny bez problemu wytrzymują wszelkie napięcia. Dodatkowo sprężynują dwukierunkowo, dzięki czemu noszenie gorsetu staje się zauważalnie wygodniejsze. Ten rodzaj fiszbin sprawia, że gorset jest wytrzymały i mocno podtrzymuje ciało, a jednocześnie jego użycie jest komfortowe. 

Niezależnie od typu fiszbin, wszystkie z nich wszywane są w specjalnie bawełniane tunele, które są dokładnie skrojone, wymierzone i przeszyte. Dzięki temu zapobiegają wybrzuszaniu się i przesuwaniu fiszbin podczas noszenia gorsetu. Co więcej, odpowiednio szeroki i dokładnie wykonany tunel znacząco wpływa na żywotność gorsetu i komfort jego noszenia. 

Niezwykle istotną cechą fiszbin wykorzystywanych do produkcji naszych gorsetów dostępnych jest najwyższa jakość materiałów konstrukcyjnych. Warto zaznaczyć, że współpracujemy wyłącznie ze szwalniami doświadczonymi w szyciu gorsetów. Dzięki temu od początku istnienia firmy nigdy nie zdarzyła się reklamacja fiszbin. 

Adaptacja gorsetu


 

Podczas adaptacji gorsetu pamiętaj, by słuchać swojego ciała! Każdy charakteryzuje się odmienną figurą oraz inną wrażliwością. W związku z tym proces adaptacji może przebiegać szybciej, bądź nieco wolniej. Zastanawiasz się, jak długo potrwa? W zależności od siły mięśni, ilości tkanki tłuszczowej, Twojej wrażliwości, a nawet kondycji fizycznej – adaptacja gorsetu może trwać od 10 do 30 godzin.

Adaptacja gorsetu to nic innego jak proces, podczas którego nowo zakupiony gorset dopasowuje się do sylwetki. Każdy nowy gorset charakteryzuje się zauważalną sztywnością. Wraz z upływem czasu, pod wpływem noszenia, fiszbiny profilują się i nabierają pożądanych kształtów. Gorsety kompleksowo modelują sylwetkę, ponadto plecy stają się wyprostowane, a głowa utrzymuje się na wysokim poziomie niezależnie od przybranej pozycji.

Zastanawiasz się, jak rozpocząć noszenie gorsetu? Metoda małych kroków to niewątpliwie klucz do sukcesu! Pierwszego dnia załóż gorset na około 2 – 3 godziny. Nie sznuruj go przesadnie mocno. Stopniowo przyzwyczajaj swoje ciało do zmian związanych z profilowaniem figury. Dzięki temu regularne noszenie gorsetu stanie się komfortowe. Już po kilku dniach nabierzesz wprawy! Zakładanie gorsetu w mgnieniu oka stanie się łatwiejsze i mniej czasochłonne, gdyż pewne ruchy będziesz wykonywać automatycznie.

Podczas adaptacji gorsetu pamiętaj, by słuchać swojego ciała! Każdy charakteryzuje się odmienną figurą oraz inną wrażliwością. W związku z tym proces adaptacji może przebiegać szybciej, bądź nieco wolniej. Zastanawiasz się, jak długo potrwa? W zależności od siły mięśni, ilości tkanki tłuszczowej, Twojej wrażliwości, a nawet kondycji fizycznej – adaptacja gorsetu może trwać od 10 do 30 godzin.

Nie zniechęcaj się jednak, gdy proces trwa nieco dłużej i nie próbuj przyspieszać go na siłę. Dopiero, gdy Twoje ciało przyzwyczai się do danego poziomu ucisku (zaobserwujesz to w momencie, gdy noszenie gorsetu niemal przestanie być przez Ciebie wyczuwalne), zwiększ intensywność ucisku. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból pleców, poluzuj gorset lub go zdejmij. Pamiętaj, że wyprostowana postawa sprawia, że rozleniwione dotąd mięśnie muszą wykonać znaczną pracę. Weź to pod uwagę i stopniowo wydłużaj czas noszenia gorsetu.

 

Życzymy powodzenia!

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl