CZY TRENING TALII Z UŻYCIEM GORSETU DZIAŁA? JAK TRENOWAĆ TALIĘ?

Czy trening talii naprawdę może zapewnić świetne wyniki tzw. „ przed i po” ?

Ogólna odpowiedź brzmi: tak – trening talii z gorsetem na pewno mogą zapewnić świetne rezultaty przed i po, oczywiście w zależności od osoby trenującej.

Po pierwsze – musisz wyznaczyć swoje cele dotyczące treningu talii. Większość kobiet  trenuje, aby:

Osiągnąć kształt, jaki miały przed porodem

Zmniejsz ilość tkanki tłuszczowej wokół ich brzucha

Zyskać lepszy kształt na sylwetki (uzyskując figurę klepsydry)

Wyprostować sylwetkę, kontrolować postawę

Uzyskaj większy komfort dla przemęczonych noszeniem dzieci pleców

Zmianę w wielu innych osobistych celach

W zależności od własnych konkretnych celów, wyniki tzw. "przed i po " nadejdą w różnym czasie. Zależy to również od tego, jak często angażujesz się w trening talii, a także od tego, jak do niego podchodzisz. Mając to wszystko na uwadze, z czasem kilku tygodni zobaczyć znaczące wyniki.

Trening talii uciska obszar środkowy sylwetki, zasadniczo „trenujemy go", aby zapamiętał określony kształt sylwetki. W przeciwieństwie do elastycznej  bielizny modelującej, która nie ma żadnych fiszbin, trening talii w mocnym gorsecie ze stalowymi spiralnymi fiszbinami daje efekty gdyż gorset ciągnie zdecydowanie talię i wprowadzi w nią tzw. pamięć.

Nie należy nastawiać  się na szybkie efekty , prawdziwy gorset zdecydowanie  pomoże wymodelować naturalną sylwetkę w dłuższej perspektywie czasu, trzeba być nastawionym na tygodnie treningu. W  tym czasie Twoja naturalna talia powinna nabrać ładnego kształtu którym będziesz się cieszyć bez gorsetu. Dzieje się tak, ponieważ w pewnym momencie talia zapamięta i zachowa kształt.

Wiele osób, które spróbowały na sobie treningu talii, twierdzi, że udało im się nie tylko schudnąć, ale także widocznie wyrzeźbić talię w zaledwie kilka tygodni. Niektórzy twierdzą, że udało im się uzyskać te wyniki bez robienia niczego dodatkowego, chociaż inni zalecają podjęcie dodatkowych działań w celu uzyskania lepszych wyników.

Pierwsze efekty powinny być widoczne w ciągu pierwszych kilku tygodni – większość użytkowników twierdzi, że do końca miesiąca można zrzucić 4-6 cm. Nie zapominajmy ze tak naprawdę to efekt wymodelowanej sylwetki będzie widoczny od pierwszego dnia rozpoczęcia treningu, a wszystko dlatego, że w gorsecie sylwetka jest wymodelowana ( podkreślona talia wygładzone boczki spłaszczony brzuch).  Nosząc gorset możesz wyglądać na o jeden, dwa lub nawet trzy rozmiary mniejszą niż zwykle. Co więcej w gorsecie natychmiast przybieramy  wyprostowaną postawę , gorset wymusza nie tylko prostowanie pleców, ramion,  naturalnie nosimy wyżej głowę/brodę  poruszamy się bardziej dostojnie trochę tak jak na wysokich obcasach. Efekt jest tylko nie tylko wizualny, ale także psychologiczny, dzięki wyprostowanej postawie automatycznie czujemy większą pewność siebie i tak tez zaczynamy być odbierane przez otoczenie..

Wskazówki, jak zmaksymalizować trening talii w gorsecie:

  • Zrób zdjęcia swoich postępów: treningu talii i utraty wagi

Robienie zdjęć swojej sylwetki przed i po to coś więcej  niż przygotowanie dokumentacji aby na koniec móc pochwalić się ostatecznymi osiągnięciami. Okresowe oglądanie  postępów w odchudzaniu i pomaga trzymać się treningu. Gdy zobaczysz dokładnie, jakie postępy zrobiłaś, co się zmieniło  zyskasz motywację do kontynuowania.

Zdjęcia najlepiej robić rano, kiedy żołądek nie jest pełny ani wzdęty. Można pominąć robienie zdjęć  w okolicy okresu lub w jego trakcie, bo gdy brzuch jesteś wzdęty, nawet jeśli osiągnąłeś już świetne wyniki,  nie zobaczysz ich w pełnej krasie.

  1. Systematyczność – ważne o ile nie najważniejsze - Noś regularnie swój gorset

Stałość i konsekwencja powinny pomóc Ci znacznie szybciej osiągnąć pożądane wyniki. Mając to na uwadze, powinnaś wyznaczyć  zbudować swój idealny czas. Na początku będziesz nosić swój gorset przez około 1-2 godziny dziennie. Następnie możesz stopniowo zwiększać czas trwania. Bardzo ważne aby trening zacząć na spokojnie, stopniowo. Na początku sezonujemy gorset i przyzwyczajamy ciało  w obrębie narządów wewnętrznych, klatki piersiowej i mięśni i kręgosłupa, w przeciwieństwie do gorseciarstwa. Gorset na początek zakładasz ciasno, masz czuć jak zdecydowanie przylega do ciała ale nie absolutnie nie noś go ściśniętego   o 10 cm.  Poziom ucisku należy stopniować , nasilać co kilka dni. Zapewne automatycznie nasuwa się zapewne pytanie – skąd będę widziałam po jakim czasie ma ściskać gorset mocniej ?  Koniecznie należy słuchać swojego ciała, kontroluj indywidualne odczucia.

W dobrej jakości gorsecie  przystosowanym  do regularnego noszenia nie masz prawa czuć bólu. Na początku gorsetu  nie należy nosić zbyt długo max. 8 godzin ( doświadczeni).

Ważne aby nosić gorset regularnie, niech to będzie  przynajmniej jakiś krótki czas ale należy to robić każdego dnia, tylko tak talia będzie miała szansę „zapamiętać” pożądany kształt.  Nic się nie stanie jeśli opuścisz jeden dzień np. dzień miesiączki ale systematyczność odgrywa tu zdecydowanie kluczową rolę.

Sznurowanie należy koniecznie dopasować do swoje sylwetki. Jeśli czujesz nieprzyjemny ucisk na żebrach, albo masz psychiczne wrażenie, że może Ci zabraknąć tchu  to oznaka że zdecydowanie należy poprawić sznurowanie, zbyt mocno ścisnęłaś gorset. Pobaw się sznurowaniem popuść  przy górnej krawędzi. Nie bez powodu  gorset wiąże się na środku, dzięki temu można gorset wiązać  mocniej w dolnych partiach czyli poniżej linii talii, a luźniej powyżej linii talii. Przy pierwszym założeniu gorsetu może być trochę zagubiona, automatycznie zwykle chcemy natychmiast zobaczyć swoja sylwetkę wyszczuploną o 10-12 cm, więc  natychmiast rzucam się na  radykalnie wymodelować sylwetkę, ciągniemy gorset do braku tchu.   Jednak takie skrajne ściskanie nie ma nic wspólnego z treningiem  talii z udziałem gorsetu .   Trening to proces złożony,  gdzie wszystko dzieje się stopniowo i gdzie gorset nie ma sprawdzać żadnego dyskomfortu. Ciało trzeba przyzwyczaić i stopniować siłę ucisku.

MITY:

 Mity na temat współczesnych  gorsetów mnożą się w Internecie  jak grzyby po deszczu. Głupoty są bezmyślnie powielane w tonie  eksperckim. Zachęcamy aby zwrócić  uwagę  kto się wypowiada i jakie ma podstawy, przygotowanie albo doświadczenie  do głoszenia tych treści.  Kiedyś zaczepiliśmy  jedna Panią która dość obszernie głosiła ostrzeżenia,  Chcieliśmy ustalić  skąd źródło, podstawy tych opinii albo  jak i gdzie  rodzą się te treści. Pani sprawnie odpisała że nie  ma żadnego doświadczania z gorsetem, nigdy nawet nie mierzyła , ale Blogerka którą obserwuje kazała tak pisać i ostrzegać - że „…gorset bol ”,  nazywała gorsety ” tubami”   itp. itd. Po dłuższych ustaleniach dodatkowo okazało się ze to Blogertka z która nigdy  nie chcieliśmy nawiązać płatnej współpracy, odmawialiśmy jej przez kilka lat.

Najczęściej czytamy zwykle  te same ostrzeżenia  o: przesuwaniu się organów,  o osłabianiu kręgosłupa , o problemach z oddychaniem albo o zaniku mięśni. Ktoś kto pisze lub powiela takie informacje na pewno nie miał gorsetu nawet w ręku , na pewno nigdy nie przymierzał gorsetu przystosowanego do treningu talii i na pewno nie rozumie  na czym polega treningu talii z udziałem gorsetu . To tak jak by napisać ze po łyku napoju z zawartość alkoholu np. piwa dostaniemy na pewno marskości wątroby  i w konsekwencji umrzemy. Powszechnie znane są wszystkim  niebezpieczeństwa i   niekorzystne skutki jakie może powodować  alkohol w ludzkim  organizmie, jednak można temu zapobiec wystarczy wiedzieć jak  go spożywać w jakich ilościach, jak często i w jakiej konfiguracji.

Często pytacie czy można spać w gorsecie otóż noszenie gorsetu  na noc albo co więcej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, może doprowadzić do pewnych skutków ubocznych, takich jak refluks żołądkowy, ale jeśli odpowiednio zaplanujesz swoje  kilkugodzinne sesje, będziesz słuchać swojego ciała i stopniować ucisk  to  będziesz  czerpać korzyści  i uzyskać pożądany rozmiar i kształt talii. Noszenie gorsetu w nocy jest wykonalne, ale może być niewygodne. Noc to czas kiedy w ciele zachodzą najwięcej procesów  regeneracyjnych, nie przeszkadzaj. Ponadto jeśli chcesz schudnąć i pracować nad swoją sylwetką jakoś snu ma ogromem znaczenie.

Rozpoczynając swoją przygodę z treningiem talii z udziałem gorsetu , musisz zwrócić uwagę na rozmiar i długość. Nie kupuj zbyt małego gorsetu, bo  kiedy otrzymasz źle dopasowany gorset , możesz odczuwać duży dyskomfort podczas noszenia go przez kilka godzin, trudno będzie ci go zakładać, będziesz się irytować .W rezultacie możesz nawet zrezygnować z jego  noszenia . Wbrew temu, co być może słyszałeś, mniejszy gorset na pewno nie przyniesie lepszych rezultatów, a jedynie większy dyskomfort, który prawdopodobnie osłabi Twoją motywację. Musisz upewnić się, że model, który kupiłaś możesz z łatwością nosić przez kilka godzin. Należy zrobić 2 proste pomiary i dobrać odpowiedni rozmiar i długość . Niedobrana długość  cofnie Cię na Twojej drodze do zmiany, stracisz determinację, wstrzymasz trening talii i stracisz wszelkie drobne wyniki, które mogłaś osiągnąć w czasie zanim przyjdzie paczka z nowym większym gorsetem.

UWAGA -ZŁOTA  PORADA!!!!

LEPIEJ KUPIĆ DELIKATNIE ZBYT KRÓTKI GORSET - NIŻ DELIKATNIE ZA DŁUGI. ZAPAMIETAJCIE TĘ ZASADĘ KONIECZNIE- IM KRÓTSZY GORSET TYM WYGODNIEJ, IM WYGODNIEJ TYM LEPSZY TRENING, IM LEPSZY TRENING TYM LEPSZY EFEKT, IM LEPSZY EFEKT TYM SZCZĘŚLIWSZA TY ! :)

jeśli zabraknie 1 cm to można nosić gorset odrobinkę niżej - za to zbyt długi gorset może okazać się niewygodny w pozycji siedzącej szczególnie na niższych krzesłach albo w samochodzie gdzie pupa jest często niżej posadzona a nowi wyżej.

Nosząc gorset  praktycznie upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Raz; gorset daje efekt wymodelowanej  sylwetki, wygładzonych boczków , spłaszczonego brzucha  natychmiast po założeniu, sprawia że wyglądasz lepie i czujesz się lepiej natychmiast, a  jednocześnie zmienić się będzie Twoja naturalna sylwetka w aspekcie długoterminowym. Jeśli niekoniecznie masz ochotę na wyczerpujące treningi, możesz rozważyć noszenie gorsetu  podczas prac domowych lub zabierania psa na spacer. Zaczynasz nosić gorset przez godzinę , potem dwie  godz. Za jakiś czas 3 godziny. Jeśli  masz pace siedząca to zakładaj gorset w pracy, zanim wrócisz do domu będzie miała już zrobiony trening ( a przy okazji prawdopbnie twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny- podkreślam to bo regularnie sporo naszych Klientek  dziękując za gorset  przy okazji informują nas o tym jak bardzo są zaskoczone że przy okazji pracy nad powrotem do formy  gorset pomaga im na bóle lędźwiowe za biurkiem. O uldze w bólu pleców piszą też  często  mamy małych dzieci. Informują nas że przy okazji ulgę na plecach.

Pamiętajcie  proszę jednak że jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać trening talii, nie ma tu drogi na skróty: musisz również rozważyć przejście na dietę. Większość osób, które noszą nasze gorsety i osiągają pożądane wyniki twierdzą że dzięki zbilansowanej diecie osiągają rezultaty znacznie szybciej. Jeśli nie odżywiasz się prawidłowo, wszystkie twoje wysiłki mogą pójść na marne.

Idealnie, wykonując trening talii, należy unikać przetworzonej żywności, cukru, alkoholu, nabiału i glutenu. Należy ich unikać przy prawie każdej diecie, ale jeszcze bardziej podczas treningu talii z gorsetem.  Gdy nosisz gorset, aby uzyskać dobre wyniki, możesz dodać do swojego organizmu posiłki bogate w witaminę A. Pomoże to w trawieniu i zapobiegnie większości problemów żołądkowo-jelitowych (takich jak wzdęcia i gazy). Witamina C jest również przeciwutleniaczem, który może nie tylko poprawić układ odpornościowy, ale także pomóc skórze zachować dobrą kondycję. Pokarmy bogate w błonnik rozpuszczalny (tj. płatki owsiane, jabłka, orzechy, jagody i fasola) są również zalecane podczas treningu talii. Poprawią one trawienie, pozwalając zrzucić zbędne kilogramy. Nie wyrzucaj też nierozpuszczalnego błonnika – czyli pełnoziarnistej pszenicy, brązowego ryżu, owoców itp. Postaraj się też, aby posiłki były częstsze. Z gorsetem to będzie nawet prostsze, gdyż będzie ci przypominał o wyznaczonych celach o tym przypominał,  jedząc  mało a często, pomagasz ograniczyć apetyt. Chcesz rozpocząć trening talii,  znajdź sobie koleżankę/ przyjaciółkę która rozpocznie trening razem z Tobą, będziecie się  wspierać, wymieniać doświadczeniami we wspólnej pracy w osiąganiu celów. Badania  wykazują, że w grupie  motywacja rośnie i dłużej się utrzymuje. Razem  nie odpuścicie , tym razem się uda osiągnąć  cel – powrotu do formy, zmiany tego czego nie lubicie w sylwetce,  bawcie się swoimi gorsetami, potraktujcie to wszystko z uśmiechem z pozytywnym nastawieniem jako przygodę ,a my czekamy  zdjęcia Waszych efektów . Dzielcie się z nami Waszymi osiągnieciami koniecznie ślijcie focie na biuro@gorsety-pl.pl

zobacz naszą kolekcję : gorsety do treningu talii:

Masz pytania dzwoń  600726424 – tylko nie w środku nocy ;)

Jeśli podoba się Tobie nasza kolekcja, to co robimy, jak się z Wami komunikujemy zostaw proszę opinie w GOOGLE 

Każdy wpis będzie miał znaczenie dla przyszłych klientek -zbudujemy społeczność Gorsetmaniaków, a na naszym Facebooku GORSETY-PL czeka na Ciebie istna gorsetowa foto uczta, w galerii znajdziesz  ponad 1000 gorsetowych fotek

Kochani jak widzicie zawszę piszę wszystko co wiem o gorsetach i to zgłębi serca, nigdy  nie zlecam pisania tekstów zawodowcom copywriterom, gorsety to trudny temat, to  naprawdę trzeba czuć i rozumieć - jeśli znajdziecie na stronie, w tekstach jakieś błędy, literówki itp. dajcie znać, wesprzyjcie, nie hejtujcie twórzmy społeczność- gorsetową rodzinkę- Dziękuję xxx

 

Pliki (1)

  • 03.jpg

    gorsety do treningu talii

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl